Przeznaczone do kontroli słonecznej szkło z utwardzoną lustrzaną powłoką, może być hartowane lub laminowane (jeśli jest taka potrzeba). Dostępne w różnej kolorystyce – bezbarwne, brązowe, zielone, niebieskie i grafitowe. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych, takich jak elewacje i okna, w budynkach biurowych i mieszkalnych.
Nadaje się również do montażu w urządzeniach AGD, np. w drzwiczkach piekarników lub we wnętrzach budynków, np. w charakterze ścianek działowych. Szkło to posiada dość wysoki stopień absorpcji słonecznej co powoduje, że jest narażone na pękanie spowodowane naprężeniami termicznymi. Pękanie termiczne szkła może wystąpić na nasłonecznionych fasadach oraz w miejscach o dużych różnicach temperatur. W takiej sytuacji jako przetwórca zalecamy wzmacnianie termiczne poprzez hartowanie tego szkła.
Lustrzana powłoka szkła refleksyjnego w szybie zespolonej może być skierowana na zewnątrz lub do wewnątrz zespolenia. Standardowo zespalamy do powłoką lustrzaną do wewnątrz, chyba, że zamówienie jasno określa inaczej. Powłoka ta jest wrażliwsza na uszkodzenia mechaniczne i silniejsze środki myjące, nie należy używać jakichkolwiek substancji żrących i alkaicznych (fluor, chlor) ani proszków czyszczących.
SZKŁO BARWIONE W MASIE – ABSORBCYJNE tzw. Antisol
Jest to float barwiony w masie, w zależności od grubości cechuje go niski lub średni stopień ochrony przed słońcem co przeciwdziała przegrzewaniu się pomieszczeń. Ponadto chroni przedmioty wrażliwe na działanie promieniowania UV.
Szkło barwione w masie wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie chcemy zredukować promieniowanie słoneczne oraz otrzymać ciekawy efekt wizualny. Szkło takie można z powodzeniem użytkować zarówno zewnątrz jak i na wewnątrz budynku. Ze względu na wysoki stopień absorbcji słonecznej (wyższy niż w refleksie), w budownictwie szkło to poddawane jest procesowi hartowania celem zwiększenia jego odporności na powierzchniową różnicę temperatur.
Wszystkie szkła barwione w masie mogą być hartowane, laminowane.
Dostępny w różnej kolorystyce – brązowe, zielone, niebieskie, grafitowe.
Wewnątrz znajduje zastosowanie jako:
– ścianki, zabudowy i drzwi szklane,
– daszki szklane, kabiny prysznicowe,
– meble (szafki, gabloty), stoły,
– panele,lady, półki, blaty.
SZKŁO KONTROLI SŁONECZNEJ I TERMICZNEJ
Szkło będące połączeniem ochrony przeciwsłonecznej oraz termoizolacyjności w jednym produkcie (oprócz powłoki refleksyjnej posiada powłokę niskoemisyjną – miękką)
Cechuje się wysoką transmisją światła i niskim przenikaniem ciepła do wnętrza (uniemożliwia przegrzewanie się pomieszczeń latem, a zimą chroniąc je przed wyziębieniem) jest dostępne w różnych kolorach i różnych stopniach odbicia, przy czym istnieje wyjątkowa gama o wyglądzie neutralnym i niskim odbiciu światła.
Szkło to nie nadaje się do użytkowania jako pojedyncze, może występować jedynie w zespoleniu ze względu na obecność „miękkiej powłoki”.
Dostępne w wersji odprężonej i przeznaczonej do hartowania.
Zastosowanie – produkt doskonale sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych, takich jak elewacje budynków biurowych, użytkowych, coraz częściej w dużych przeszkleniach tarasowych domów mieszkalnych, a nawet oknach.